Liga starých gard – 17. kolo – Union porazil Petřín.

17. kolem pokračoval 40. ročník Ligy starých gard. Vedoucí Rapid jasně díky výbornému výkonu v 1. poločase vyhrál na Slovanu. V tabulce druhý Smíchov vyhrál na Senku, když se dařilo Jandošovi, který vstřelil hattrick a v historické tabulce kanonýrů se s 217 brankami posunul na 5. místo před Havla z Letné.  V utkání sousedů v tabulce porazil Union Petřín a získal tak druhé vítězství. Zápas na Vodních stavbách byl pro nezpůsobilý terén odložen. Duel Košutky v Černicích byl kontumován pro nedostatečný počet hráčů hostů! V dohrávce 11. kola porazily Vejprnice Petřín a v tabulce se vyhouply na 4. místo.  K zajímavým zápasům dalšího kola bude patřit doubravecké derby, Rapid přivítá Senco.

Slovan – Rapid 2:7

Favorit zápasu hostující Rapid vstoupil do utkání náporem a již ve 3. minutě se ujal vedení. Kombinační, rychlou hrou se dostával do příležitostí, které také proměňoval. Poločasový výsledek tak byl stanoven na 0:6. Domácí měli do přestávky jen jednu příležitost, kterou nevyužili. Rapid po přestávce po vystřídání sestavy polevil v nasazení i v efektivitě zakončení. Domácí se dostávali více do hry, Bulant snížil na 1:6, měl další šanci, kterou mu zmařil brankář Matějka. V závěru zápasu se prezentoval krásnou střelou domácí Macháč, který z vlastní poloviny přeloboval hostujícího brankáře a stanovil konečný výsledek na 2:7.

Poločas: 0:6, Branky: Bulant, Macháč – Pytlík 2, Páník, Liška, Novák, Nový, Žemlička 

Černice – Košutka  3:0 – zápas nezahájen, soupeř dorazil s malým počtem hráčů. Byla domluvena kontumace ve prospěch domácích.

Senco – Smíchov 2:5

Poločas: 1:3, Branky:  Bernard, Hora – Jandoš 3, Lukes, Koc

Union – ZČE 2:1

Poločas: 1:1, Branky:  Štorc 2 – Zikmund

VS – Letná – zápas byl odložen pro nezpůsobilý terén.

Dohrávka 11. kola : Vejprnice – ZČE 5:1

Poločas: 3:0, Branky:  Straka 2, L.Paul 2, Koza – Ženíšek

Střelci: 25 – Peroutka (Rapid), 23 – L. Paul (Vejprnice),     20 – Faist (Rapid),  Jandoš (Smíchov), 18 – Bulant (Slovan), 14 – Pytlík (Rapid), 13 – Karel (Košutka), Roneš (VS), 11 – Rada(Letná), Hrdlička (VS), Lukes (Smíchov), 9 –  Lešťan (Černice), Praizler (Smíchov), Kovařík (Rapid).

Tomáš Holík
16 září, 2022