SK Rapid Plzeň z.s.

Oddíl kopané Rapid Plzeň vznikl v roce 1946. Existují záznamy z roku 1923 o oddíle AFK Stráž Bezpečnosti. Po změně názvu na Rudá Hvězda Plzeň cca v letech 1950-53 bojoval s Petřínem o postup do divize. Své zápasy hrál u Výstaviště, později na Roudné a od roku 1978 Na Lopatárně.

V roce 1990 se oddíl přejmenoval na Rapid Plzeň, od roku 1996 používá název SKP RAPID SPORT. V roce 2017 došlo opět k přejmenování klubu na SK Rapid Plzeň

Cíle klubu

  • Poskytovat všem věkovým kategoriím nejlepší tréninkové zázemí.
  • Brát fotbal jako zábavu, koníčka (volnočasovou aktivitu), ale s profesionálním přístupem.
  • Umožnit všem hráčům rozvoj po stránce sportovní, ale i lidské.
  • Přivést k fotbalu více dětí a zaměřovat se především na práci s mládeží.
  • Hrát divácky atraktivní fotbal na všech úrovních směrem dopředu.
  • U mládežnických celků klást důraz na předvedenou hru místo prosazování výsledků.
  • Dodržovat zásady fair-play

15247 +

Odehraných zápasů

25 +

Skvělých trenérů

143 +

Fantastických fotbalistů(ek)

26 +

Ocenění

Hráči SK Rapid Plzeň

Klubová vítězství

Pocta legendě

ligový hráč SK Plzeň

Josef „Šelma“ Tajčner

Bývalý fotbalový útočník. V československé lize hrál za SK Slavia Praha, SK Plzeň, SK Náchod a SK Viktoria Plzeň. Nastoupil ve 195 ligových utkáních a dal 27 gólů.

195 zápasů

27 gólů

hráč i trenér RH Cheb a Škoda Plzeň

Ivan Bican

Odchovanec pražské Aritmy, kde začínal s fotbalem v deseti letech a v dorostu zaujal odborníky natolik, že se v roce 1966 objevil i v dorostenecké reprezentaci. Po vojně v Dukle Písek se vrátil do Aritmy, ale v lednu 1970 přestoupil do plzeňské Škodovky. Ta v té době hrála celostátní druhou ligu, prala se o postup a hned v prvním jarním kole hostila vedoucí Duklu Bánský Bystrica. A Ivan Bican měl premiéru jako hrom. Proběhl s míčem od půlky hřiště a vstřelil první gól, kterým položil základ k vítězství 3:2. Také v dalším kole v Třinci zařídil vstřelenou brankou vítězství 1:0.

Škodovka postoupila mezi elitu a Ivan Bican byl i tam trvalým hráčem základní sestavy. Zažíval s plzeňským mužstvem vzestupy i pády, a když v roce 1972 Škoda postoupila do nejvyšší soutěže na dlouhých osm let, patřil většinou k nejlépe hodnoceným hráčům. V roce 1971 si dvakrát zahrál v Poháru vítězů pohárů i proti Bayernu Mnichov. Doma tehdy druholigová Škodovka před návštěvou 30 000 diváků padla 0:1, přestože byla světovým hvězdám přinejmenším vyrovnaným soupeřem. V odvetě v Mnichově dokonce Bican vstřelil legendárnímu Seppu Maierovi gól. Bývalý útočník působil v Plzni osm let a je jednou z nejvýraznějších postav západočeské fotbalové historie.

kanonýr Viktorie Plzeň

Vladimír Perk

Se sto třiceti góly je členem Klubu ligových kanonýrů. Narodil se v roce 1920 a do Luční ulice přešel z domovského SK Karlov v roce 1939. Okamžitě se zařadil mezi esa Viktorie. Bína, Bešťák, Moravec, Vlček, Tajčner, Dědič a další ho vzali mezi sebe a obdivovali jeho střelecké umění. Nebylo snad zápasu, aby nedal gól. Tři, nebo dokonce čtyři góly za zápas byly dost častým jevem.Za okupace reprezentoval Čechy a v jednom utkání nastřílel Moravě sám čtyři góly. Hned po válce oblékl v Paříži dres Československa. S Viktorií procestoval prakticky celou Evropu. V nejvyšší soutěži za ní sehrál 201 utkání. Když v roce 1954 skončil s aktivní činností začal se věnovat trenérskému řemeslu. Vedl áčko i béčko Škodovky, trénoval Karlov, RH Plzeň i Bolevec. Zemřel v roce 1998 ve věku osmasedmdesáti let.
později ligový hráč VSS Košice

Štefan Tóth

Štefan Tóth (* 16. srpna 1964) v Sečovcích je bývalý slovenský fotbalista, záložník.

Hrál za Lokomotivu Košice, Tatran Prešov a islandský FH Hafnarfjördur. V československé lize nastoupil v 97 utkáních, odehrál 7.229 minut a dal 7 gólů, ve slovenské lize nastoupil ve 44 utkáních a dal 5 gólů a v islandské lize nastoupil v 11 utkáních a dal 2 góly.

kanonýr a funkcionář SK Rapid Plzeň

Pavel Baroch

Vyhlášený kanonýr střílel v dresu Rapidu v minulosti góly i v divizi a dnes je v klubu oporou staré gardy, občas nastoupí i za béčko a je rovněž dlouholetým funkcionářem.

 

Čeká na svůj jubilejní 500. gól v kariéře.