Liga starých gard – 18. kolo – Vodní stavby remizovaly na Smíchově.

Již 18. kolem pokračoval 40. ročník Ligy starých gard. Největším překvapení kola byla remíza Vodních staveb na hřišti druhého týmu tabulky Smíchova. Vedoucí Rapid vysoko vyhrál doubravecké derby se Senkem. Černice si poradily s Petřínem. Vejprnice těsně zvítězily na Letné  a Košutka porazila Slovan. Střelecky se dařilo Peroutkovi, který zaznamenal 4 branky a upevnil si vedení v soutěži kanonýrů.  K zajímavým zápasům dalšího kola patří zápas ve Vejprnicích, kam zajíždí Smíchov a též souboj na Vodních stavbách, kde si Rapid v případě výhry může s předstihem zajistit titul.

Rapid – Senco 10:1

Pro nezpůsobilý terén Na Lopatárně se utkání odehrálo na UMT Senka. „Domácí“ Rapid se k hostiteli nezachoval příliš vstřícně a od úvodních minut šel za vítězstvím. Dařilo se zejména Peroutkovi, který se do sestavy vrátil po zranění zad. Senco v 1. poločase nemělo vážnější příležitost, poločasový výsledek tak byl 5:0. Ve druhém poločase pokračoval Rapid v přestřelce, Senco korigovalo skóre až za stavu 10:0. 

Poločas: 5:0, Branky: Peroutka 4, Řežáb 2, Pytlík, Janout, Parlásek, Faist – Rais   

Smíchov – VS 4:4

Poločas: 1:3, Branky:  Jandoš, Praizler, Hudec, Radosta – Pavlíček 2, Purdeš, Hrdlička

ZČE – Černice 1:5

Poločas: 0:3, Branky:  Gožo – Nový 2, Laibl 2, Davídek

Letná – Vejprnice 0:1

Poločas: 0:0, Branky:  Hoferek (PK)

Košutka – Slovan 3:0

Poločas: 1:0, Branky:  Karel 2, Kastner

Střelci: 29 – Peroutka (Rapid), 23 – L. Paul (Vejprnice),   21 – Faist (Rapid), Jandoš (Smíchov), 18 – Bulant (Slovan), 15 – Pytlík (Rapid),Karel (Košutka), 13 – Roneš (VS), 12 – Hrdlička (VS), 11 – Rada(Letná), Lukes (Smíchov), 10 – Praizler (Smíchov),  9 – Lešťan (Černice), Kovařík (Rapid).

                                              

Tomáš Holík
23 září, 2022